Plyn.

26. júla 2022, nshv, Nezaradené

Podľa agentúry DPA schválila EU resp. EK plán na 15% úsporu spotreby plynu v každej krajine EU. Pro-vládne maďarské médiá sa čudujú: prečo my Maďari máme šetriť plyn, keď ho máme dosť ? Prečo máme doplácať na sériu nezmyselných sankcií voči Rusku, s ktorými nie sme stotožnení ? A napokon,-bude vôbec toto viac-menej záväzné nariadenie EK uskutočniteľné ? Ako sa bude kontrolovať a sankcionovať ? U nás v SR sa nad týmto problémom nikto príliš nezamýšľa. My sme solidárni s EK v každom s prepáčením -…ovne. Nás trápi, či budeme môcť darovať v auguste/september je Naďova finta/ Ukrajine 11 migov a T-71. A hlavne, – či bude podaná na súd obžaloba na hnusného Roberta Fica !

V Europarlamente sa /zatiaľ/ v kuloároch šíri názor, podľa ktorého nám plyn do budúcich rokov zabezpečí iba víťazstvo akože Ukrajiny /rozumej však USA, EU a NATO/ nad Ruskom. Po víťazstve Ukrajiny nad ruskou superveľmocou bude Západ od RF žiadať BEZPLATNÉ dodávky plynu do Európy,-ako vojnové kontribúcie, ktoré budú EU a USA kompenzovať náklady na porážku Ruska na Ukrajine a zároveň budú kompenzovať náklady Západu na porážku ZSSR v studenej vojne. – Chytré, no nie ? Teraz sa treba zaťať, stiahnuť si opasok pri spotrebe plynu-v menej krajších zajtrajškov-keď sa nám investované strádanie vráti v podobe bohatého vojnového lupu.

Le Monde včera písal, že možnosti Západu ďalej stupňovať sankcie proti Rusku sa vyčerpali. Zostala už len možnosť úplne zakázať dovoz plynu z Ruska. To by však bola pre Západ momentálne rituálna samovražda. Západ to zatiaľ nechce. Ibaže všemocný jevrej Zelenskij to na EU tvrdo požaduje. A ak to požaduje Zelenskij, tak to požadujú všetci, čo za ním stoja. A to sí veľmi veľmi silní páni.

Slovenskí dodávatelia palív potvrdzujú správy z Európy, že sa začala palivová panika. Dreva niet. uhlia niet, brikiet niet, peliet niet. Sú iba poradovníky a obrovský záujem o rekonštrukcie a výstavbu krbov a kachlí v slovenských domácnostiach. Slovenská drevomafia kuje železo kým je horúce. Objavili sa návrhy začal ťažbu luxusne drahého dreva aj v národných parkoch SR, aj v posledných ako tak zachovaných lesoch, ktoré nám ešte z tej 42% v r. 1989 reálne /a nie iba na lesníckych mapách/ existujúcej zalesnenosti krajiny zostali.

V Európe a na Slovensku silno cítiť plyn. Ako keď stavební robotníci brutálnym zásahom narušia plynové potrubie. K čomusi takému však na Ukrajine naozaj aj došlo. Ktosi na Ukrajine tak dlho brutálne rýpal, až fungujúce spojenia medzi Východom a Západom fatálne narušil. A teraz všade cítiť plyn. Hrozí výbuch, ktorý všetko zničí.

Všetci, čo trochu predvídajú, sú oprávnene vystrašení. Iba naši vládni politici a provládni novinári nie. Tí nás presviedčajú, že možno už v septembri bude na prvostupňovom /tom ich, špeciálnom/ súde podaná obžaloba na Roberta Fica. Skončí tým nielen hrozba smrteľne mrazivej zimy, ale aj oveľa väčšie hrozby-napríklad hrozba referenda o predčasných voľbách – a najväčšia hrozba, akú kedy Slovensko malo: hrozba, že sa rozpadne hysterická pardon historická vláda Matoviča-Sulíka-Remišovej a Kollára !!! TREBA OBŽALOVAŤ FICA-LEBO INAK NIELENŽE NEBUDEME MAŤ PLYN ALE -AKÁ TO HRôZA, MôŽE PADNÚŤ AJ TÁTO SKVELÁ VLÁDA. – Vláda, o ktorej sa ešte stovky rokov budú deti učiť v učebniciach hystérie, pardon histórie.

Treba obžalovať Fica. Inak končíme.