Založ si blog

Oponenti slovenskosti sa sťahujú do Progresívneho „slovenska“.

Nie priatelia slovenskosti, slovenskej suverenity a nezávislosti sa sťahujú do Progresívneho oného – „slovenska“. Aspoň v Bratislave-Starom meste je to tak. Progresívni si to síce píšu s veľkým „S“, ale myslia cez malé „s“ a najradšej by si napísali „Progresívna táto krajina“.

Dostal som pred pár dňami do poštovej schránky letáčik. Usmieva sa z neho na mňa chlapík s tlstou tvárou a oznamuje mi, že 22.júna budú on a jeho kamoši zvedaví, čo máme na srdci. Nuž, na srdci už dva roky máme, aby nám na ulici znížili rýchlosť na 2O km/hod. -lebo tá ulica je súčasť akéhosi korza. Spravili sme na to aj celouličnú petičnú akciu. Primátor Vallo a starostka so strašným neslovenským priezviskom si to prečítali,- a nič. Po ulici sa ďalej preháňajú luxusné športiaky zlatej mládeže spod Slavína rýchlosťou 120-140 km/hod. Na ceste ďalej kapú mačky, veveričky, vtáky…našťastie ľudia zatiaľ nie. Zatiaľ.

Blížia sa komunálne voľby. A politickí kreatívci z PS a Vallovho tímu sa aktivizujú. Znovu chcú vedieť, čo máme na srdci. Staré babky a dedkovia prinútení svojim „bratislafským“ slniečkárskym potomstvom ich iste zase budú voliť. Oni áno. – Ale každý, kto má čo len trochu lepšiu pamäť na mená a skutky politikov po 1989, ich voliť nebude. Prečo ? Lebo jediné, čo dokážu je prázdny veľkohubý politický marketing. Každá akcia, ktorú v tomto volebnom období urobili, je teatrálne šaškovanie. Oblepenie okolia Horského parku plagátmi a bilbordmi, sadenie sadeníc stromčekov, ktoré po pár mesiacoch vyschli, zrušenie parkovania pri domoch prominentných občanov a jeho presun pred domy ničotných penzistov bez konexií, drahé úpravy v tzv. Prugerovej záhrade…Chvála vyše štála a štál prázdny…

Aj na tom mále, čo Vallov tím urobil sa však teraz chcú priživiť veční politici , ktorí po 1989 prešli už pekných pár pravicových proti-národných strán. Najnovšie sa rozhodli dostať na rozhodovacie lukratívne pozície cez značku „Progresívne Slovensko“. – Znie to totiž tak pokrokovo, tak inovačne, tak priebojne. „PROGRESÍVNE“,- a lákavo. No veď kto by nechcel byť „progresívny“, kto by chcel byť naďalej len akýmsi slovenským ľudovým zápecníkom ? – A tak ľudia, neváhajte – vstúpte medzi progresívnych, -alebo ešte lepšie-postačí, keď tých progresívnych zvolíte. A oni už budú vedieť, čo a ako,-čo je progresívne a čo nie.-No nie…?!

Problémom je už spomenutá pamäť na mená, na tváre a na skutky týchto novopečených progresívcov. Spomeňme zopár takýchto veľmi, veľmi, veľmi progresívnych staronových politických akvizícií:

  • Matej Vagač /donedávna konzervatívec od O.Dostála,-t.č. už progresívec/
  • Dana Kleinert /moderne: bez ová, veď je šéfka Slovak Fashion Council…/
  • Ivan Bútora /mladší/: DÚ, DS, Zmena Zdola, OKS, -teraz PS/Vallo tím
  • Milena Gaálová /priezvisko s asociáciami, tč. „lawyer“ u Havla & Part.
  • Maroš Korman /jeden z organizátorov kuciakiád na nám SNP v BA/
  • Boris Hochel /milovník stavieb zo slamy/
  • Lukáš Teren /čechoslovácky kameraman/

Čo meno, to známe rodinné zázemie. Čo meno, to osobitý príbeh po r. 1989. Osobitý, zaujímavý…-len nie pro-národný a pro-slovenský. Každé z týchto mien a ich nositeľov sa napriek tomu uchádza o pozície v samospráve hlavného mesta SLOVENSKA.

Paradox ? Áno, je to paradox. – Ale pán bloger, povedzte mi, čo vy asi tak myslíte pod slovom „paradox“ ? – Aha…No nič. Želám vám veselú rýchlo progredujúcu kariéru, – páni „progresívni politici“…

Bojaschopnosť Ukrajincov

15.08.2022

Možno bude teraz niekto prekvapený z obsahu blogu. Najmä virtuálni administrátori, tradične „kritizujúci“ tieto blogy z pozícií rusofóbie. Nuž ale pravda je pravda a pravda, ak sa používa rozumne, naozaj mnohé vysvetľuje. Aj na ukrajinskom bojisku. Nebudem tu citovať údaje z GŠ OS RF, ani názory nespočetného množstva ruských analytikov, ktorí samozrejme [...]

Ešte raz k ostreľovaniu atómovej elektrárne

14.08.2022

Už tu pred nedávnom bol blog o tom, kto a prečo ostreľuje Záporožskú atómovú elektráreň /ďalej ZAE/. Blog sa tu dlho neohrial. Zato nezmysly o tom, ako v ZAE Rusi ostreľujú sami seba, hoci elektráreň a k nej patriace mesto Energodar sú pomerne hlboko v ruskom tyle, sa v médiách objavujú neustále. Ako bolesť zuba, keď sa nelieči. Pokúsim sa teda ešte raz o liečbu a znovu [...]

Nové klebety z USA

13.08.2022

Pre veľký úspech / najmä medzi pro-americkými trolmi/ pridávam aj dnes zopár ďalších klebiet z USA. Povyberal som ich z novšej americkej tlače. Podľa Washington Post sa situácia na juhu Ukrajiny pri Chersone veľmi málo podobá na prípravy k masívnej protiofenzíve. Silná delostreľba a nálety Rusov neumožňujú bližšie k frontu zostaviť úderné kliny. Skôr to tam všetko [...]

SR ÚV premiér LOZ Visolajský rokovanie TK BAX

Z vyšších platov sú len sľuby. Premiér zdravotníkom opäť nič neponúkol

16.08.2022 17:59

Premiér Eduard Heger zdôrazňoval, že do konca júna sa nájde riešenie, ako vláda zdravotníkom zvýši platy. Je polovica augusta a na stole nie je žiadne.

rusky pas

Koncom augusta sa rozhodne, ako si Schengen poradí s ruskými vízami

16.08.2022 17:58

Koncom augusta budú v Prahe rokovať ministri zahraničných vecí krajín Európskej únie o obmedzí vydávania víz ruským občanom.

Robert Fico

Fico: Vy zadubenci v NAKA, Kajetán Kičura nikdy nevlastnil a nekupoval zlaté tehly

16.08.2022 17:47

Robert Fico sa opäť vrátil k zlatým tehličkám Kajetána Kičuru. Tvrdí, že exšéf hmotných rezerv nikdy nekupoval, nevlastnil a ani nezdedil zlaté tehličky.

Turecko, vlajka, vojak, zástava, turecká zástava, výhľad, údolie

V dovolenkovom rezorte v Turecku zomrel slovenský občan

16.08.2022 17:30

Telo dovolenkára zo Slovenska mali nájsť na hotelovej izbe.

nshv

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 191632x
Priemerná čítanosť článkov: 3091x

Autor blogu

Kategórie