Založ si blog

Turisti zo Západu sú tu – hurá !

Bol som si včera obzrieť lesy v našom plošne najväčšom pohorí – Slovenskom rudohorí. Svahy tohto pohoria sú v prevažne obrátené na juh a vystavené tento rok až extrémne silným horúčavám a samozrejme suchu. Odhadom už až pätina stromov vysychá. Smutný, veľmi smutný pohľad.

Na druhej strane som sa však počas jazdy Gemerom, Malohotnom, Novohradom a Hotnom aj potešil. Stretol som dvoch na prvý pohľad západných turistov na miestach, kde sa doposiaľ až tak nevyskytovali. Na ceste medzi Modrým Kameňom a Zvolenom, neďaleko miesta, kde je pôvodná hradská uzavretá rampou a strážnou vežou,-pri vjazde do vojenskej základne a polygónu Lešť som stretol dvoch veselých Britov. Jazdili zo strany na stranu /po musím priznať málo frekventovanej ceste/, vyhodili z okna plechovku od piva. Boli to nakrátko ostrihaní „boys“, zjavne zo spomenutého rezortu „Lešť“.

Auto s druhou skupinou západných „turistov“ som uvidel na prípojke Zvolena na diaľnicu. ŠPZ vzadu pozostávala z malej vlajočky, písmena Y, čísel -a žiadneho označenia štátnej príslušnosti. Až keď som išiel popri aute, zbadal som na ňom nápis „Bundeswehr“. Chlapci v tomto nemeckom aute mali vlasy v rovnakom strihu ako ich britskí kolegovia v Lešti. -Na prvý pohľad bolo zrejmé, že v NATO dbajú ja homologizáciu nielen zbraní ale aj ľudí.

Spočítané a podčiarknuté: lesy nám vysychajú a ich okolie miesto vody zaplavujú cudzokrajné tvory. Welcome to Hell, Brothers !

Administrátor slobody slova

26.08.2022

Slobodu slova a tlače nám zaručuje ústava. Teoreticky. Prakticky nám ju povoľuje, zakazuje, ruší, maže pán administrátor. Pravdu nám povoľuje, odníma, maže a ruší administrátor Pravdy. Človek, ktorý robí, čo musí. Lebo chce čo musí. A musí to čo môže. Administrátor je ako kat. Ke´d ho potrebujú, zavolajú mu dohovorené heslo. On sa slušne oblečie a príde na [...]

Niekomu nadávať je dovolené, inému nie ?

23.08.2022

Pán Krupa môže veselo nadávať na ľudí, ktorých nepozná, od ktorých nikdy nič nečítal a ani nepočul na vlastné uši. Keď mu bloger odvetil vice versa rovnakým štýlom, bol jeho -už druhý blog, stiahnutý z titulky. V poriadku, poskytovateľ má na to právo. Na jazyku však zostáva horkosť. Zjavne platí,- čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi. A pán Krupa bude [...]

Vrahyňa D.Duginovej odhalená ?

22.08.2022

Ruská FSB /podľa agentúry Reuters/ identifikovala pravdepodobného vraha D.Duginovej, dcéry ruského profesora filozofie Dugina. Vrahyňou je príslušníčka ukrajinskej tajnej služby SBU, Natália Pavlovna Vovková, nar. 1979 Táto osoba prišla do RF 23. júla ako utečenkyňa z Ukrajiony. Pricestovala do Moskvy aj so svojou neplnoletou dcérou. Prenajala si byt v tom istom dome, v ktorom [...]

babiš, pavel

Česi si dnes zvolia nového prezidenta, črtá sa rekordná účasť

28.01.2023 10:00

Nový český prezident sa bude môcť oprieť o silný mandát od ľudí. Účasť na druhom kole prezidentských volieb sa ukazuje ako rekordná.

NR SR parlament

Na Slovensku chce vzniknúť šesť nových politických strán

28.01.2023 09:45

Na Slovensku funguje vyše 160 politických strán a hnutí, z toho vyše 90 je v likvidácii.

Věra Jourová

Eurokomisárka lobuje za vznik stanice, ktorá má šíriť informácie z EÚ do Ruska

28.01.2023 09:09

Podpredsedníčka Európskej únie Věra Jourová v piatok vyzvala na spustenie projektu Rádio Slobodné Rusko.

Modrá koalícia, Modrí, Dzurinda, Kollár,

Politológ: Ak sa bude Dzurinda štylizovať do úlohy lídra, na úspech nech rýchlo zabudne

28.01.2023 09:00

Kauza Gorila bude podľa politológa lahôdkou pre Dzurindových súperov.

nshv

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 235599x
Priemerná čítanosť článkov: 3414x

Autor blogu

Kategórie