Založ si blog

Turisti zo Západu sú tu – hurá !

Bol som si včera obzrieť lesy v našom plošne najväčšom pohorí – Slovenskom rudohorí. Svahy tohto pohoria sú v prevažne obrátené na juh a vystavené tento rok až extrémne silným horúčavám a samozrejme suchu. Odhadom už až pätina stromov vysychá. Smutný, veľmi smutný pohľad.

Na druhej strane som sa však počas jazdy Gemerom, Malohotnom, Novohradom a Hotnom aj potešil. Stretol som dvoch na prvý pohľad západných turistov na miestach, kde sa doposiaľ až tak nevyskytovali. Na ceste medzi Modrým Kameňom a Zvolenom, neďaleko miesta, kde je pôvodná hradská uzavretá rampou a strážnou vežou,-pri vjazde do vojenskej základne a polygónu Lešť som stretol dvoch veselých Britov. Jazdili zo strany na stranu /po musím priznať málo frekventovanej ceste/, vyhodili z okna plechovku od piva. Boli to nakrátko ostrihaní „boys“, zjavne zo spomenutého rezortu „Lešť“.

Auto s druhou skupinou západných „turistov“ som uvidel na prípojke Zvolena na diaľnicu. ŠPZ vzadu pozostávala z malej vlajočky, písmena Y, čísel -a žiadneho označenia štátnej príslušnosti. Až keď som išiel popri aute, zbadal som na ňom nápis „Bundeswehr“. Chlapci v tomto nemeckom aute mali vlasy v rovnakom strihu ako ich britskí kolegovia v Lešti. -Na prvý pohľad bolo zrejmé, že v NATO dbajú ja homologizáciu nielen zbraní ale aj ľudí.

Spočítané a podčiarknuté: lesy nám vysychajú a ich okolie miesto vody zaplavujú cudzokrajné tvory. Welcome to Hell, Brothers !

Administrátor slobody slova

26.08.2022

Slobodu slova a tlače nám zaručuje ústava. Teoreticky. Prakticky nám ju povoľuje, zakazuje, ruší, maže pán administrátor. Pravdu nám povoľuje, odníma, maže a ruší administrátor Pravdy. Človek, ktorý robí, čo musí. Lebo chce čo musí. A musí to čo môže. Administrátor je ako kat. Ke´d ho potrebujú, zavolajú mu dohovorené heslo. On sa slušne oblečie a príde na [...]

Niekomu nadávať je dovolené, inému nie ?

23.08.2022

Pán Krupa môže veselo nadávať na ľudí, ktorých nepozná, od ktorých nikdy nič nečítal a ani nepočul na vlastné uši. Keď mu bloger odvetil vice versa rovnakým štýlom, bol jeho -už druhý blog, stiahnutý z titulky. V poriadku, poskytovateľ má na to právo. Na jazyku však zostáva horkosť. Zjavne platí,- čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi. A pán Krupa bude [...]

Vrahyňa D.Duginovej odhalená ?

22.08.2022

Ruská FSB /podľa agentúry Reuters/ identifikovala pravdepodobného vraha D.Duginovej, dcéry ruského profesora filozofie Dugina. Vrahyňou je príslušníčka ukrajinskej tajnej služby SBU, Natália Pavlovna Vovková, nar. 1979 Táto osoba prišla do RF 23. júla ako utečenkyňa z Ukrajiony. Pricestovala do Moskvy aj so svojou neplnoletou dcérou. Prenajala si byt v tom istom dome, v ktorom [...]

blaha

NAKA už nevyšetruje podpredsedu parlamentu Blahu za vyvesenie obrazu Che Guevaru

20.05.2024 10:21

Blaha tak urobil minulý rok krátko po nástupe do funkcie.

Daniel Tupý

Pokračuje proces v kauze vraždy Daniela Tupého, predvolaní sú viacerí svedkovia

20.05.2024 10:20

Vo veci čelí obžalobe z vraždy advokát Adam Puškár.

CORRECTION Russia Victory Day Parade Rehearsal

Poznajú poslanci Putinovu matematiku? A komunistka hovorí o ľudožrútstve, keď počuje, čo vláda chystá pre rodiny

20.05.2024 10:00

Poslankyňa naznačila, že časť politikov netuší, ako podľa prezidenta vyzerá viacdetná rodina. Obula sa aj do zamýšľanej zmeny štátnej podpory bývania.

SR Bratislava Vajnorská električková trať oprava termín BAX

Na križovatke Vajnorská a Odborárska sa zrazilo auto s električkou

20.05.2024 08:44

Nehoda je aj na vjazde do Bratislavy zo Svätého Jura, premávka sa tam spomaľuje.

nshv

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 273368x
Priemerná čítanosť článkov: 3962x

Autor blogu

Kategórie