Založ si blog

Štyri klebety z USA

The Wall Street Journal /WSJ/ klebetí o tom, že by odrasteného J.Bidena mohla nahradiť vo funkcii americkej prezidentky „mladica“ Nancy Pelosiová. Len tak ďalej. Ako v ZSSR: po starom Brežnevovi starý Andropov, po ňom starý Černenko, a potom už len Gorbačov a koniec-….

USA a UK nestačia Ukrajincom dodávať Himarsy takým tempom, akým ich Rusi rozbíjajú. UK sľúbila pre UA 4 Himarsy,-ale čože to je, keď UA podľa jej GŠ potrebuje 400. A navyše -USA nedodá UA strely s doletom nad 300 km. V USA vedia. že by to znamenlo zničenie Zaporož.atóm.elektrárne, Krymského mosta a úder RF na centrum velenia UA – na americkej pôde.

USA /zase WSJ/ tárajú o tom, že oblasti RF, obývané všade viac ako z 2/3 etnickými Rusmi sú „ruskými kolóniami“. Najmä tie na Sibíri. A najmä tie s najväčším nerastným bohatstvom. Čím je to bohatstvo pre USA a UK lákavejšie, tým by ho radšej anglo-americkí kolonialisti oslobodiť z „ruského kolonializmu“.

UA stratila na Rusmi obsadených územiach nerastné suroviny za viac ako 12,4 trilionov USD /Washington Post/. Alebo inak povedané 67% nálezísk cenných surovín. Uhlia /63%/, kovov /42%/, ropy /11%/, plynu…a dnes aj tak prepotrebného lítia. A Západ stratil vyše 10 mil. ha ornej pôdy, patriacej západným agropodnikateľom.

Takže tak. Na každom „šprochu“ pravdy trochu.

Administrátor slobody slova

26.08.2022

Slobodu slova a tlače nám zaručuje ústava. Teoreticky. Prakticky nám ju povoľuje, zakazuje, ruší, maže pán administrátor. Pravdu nám povoľuje, odníma, maže a ruší administrátor Pravdy. Človek, ktorý robí, čo musí. Lebo chce čo musí. A musí to čo môže. Administrátor je ako kat. Ke´d ho potrebujú, zavolajú mu dohovorené heslo. On sa slušne oblečie a príde na [...]

Niekomu nadávať je dovolené, inému nie ?

23.08.2022

Pán Krupa môže veselo nadávať na ľudí, ktorých nepozná, od ktorých nikdy nič nečítal a ani nepočul na vlastné uši. Keď mu bloger odvetil vice versa rovnakým štýlom, bol jeho -už druhý blog, stiahnutý z titulky. V poriadku, poskytovateľ má na to právo. Na jazyku však zostáva horkosť. Zjavne platí,- čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi. A pán Krupa bude [...]

Vrahyňa D.Duginovej odhalená ?

22.08.2022

Ruská FSB /podľa agentúry Reuters/ identifikovala pravdepodobného vraha D.Duginovej, dcéry ruského profesora filozofie Dugina. Vrahyňou je príslušníčka ukrajinskej tajnej služby SBU, Natália Pavlovna Vovková, nar. 1979 Táto osoba prišla do RF 23. júla ako utečenkyňa z Ukrajiony. Pricestovala do Moskvy aj so svojou neplnoletou dcérou. Prenajala si byt v tom istom dome, v ktorom [...]

Systém Patriot, PVO

Nedovolíme Nemcom brániť Ukrajinu zo Slovenska, vyhlásil Blanár. Podľa neho by to krajinu zatiahlo do vojny

20.05.2024 11:02

Ide o snahu rozmiestniť u nás nemecké protilietadlové raketové jednotky tak, aby chránili vzdušný priestor Ukrajiny, domnieva sa Blanár.

eurovoľby, kandidátky

Už len v pondelok môžu voliči cez email požiadať o hlasovací preukaz pre eurovoľby

20.05.2024 10:48

Osobne môže volič preukaz vybaviť najneskôr posledný pracovný deň pred voľbami, čiže do 7. júna.

blaha

NAKA už nevyšetruje podpredsedu parlamentu Blahu za vyvesenie obrazu Che Guevaru

20.05.2024 10:21

Blaha tak urobil minulý rok krátko po nástupe do funkcie.

Daniel Tupý

Pokračuje proces v kauze vraždy Daniela Tupého, predvolaní sú viacerí svedkovia

20.05.2024 10:20

Vo veci čelí obžalobe z vraždy advokát Adam Puškár.

nshv

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 273370x
Priemerná čítanosť článkov: 3962x

Autor blogu

Kategórie