Založ si blog

Štyri klebety z USA

The Wall Street Journal /WSJ/ klebetí o tom, že by odrasteného J.Bidena mohla nahradiť vo funkcii americkej prezidentky „mladica“ Nancy Pelosiová. Len tak ďalej. Ako v ZSSR: po starom Brežnevovi starý Andropov, po ňom starý Černenko, a potom už len Gorbačov a koniec-….

USA a UK nestačia Ukrajincom dodávať Himarsy takým tempom, akým ich Rusi rozbíjajú. UK sľúbila pre UA 4 Himarsy,-ale čože to je, keď UA podľa jej GŠ potrebuje 400. A navyše -USA nedodá UA strely s doletom nad 300 km. V USA vedia. že by to znamenlo zničenie Zaporož.atóm.elektrárne, Krymského mosta a úder RF na centrum velenia UA – na americkej pôde.

USA /zase WSJ/ tárajú o tom, že oblasti RF, obývané všade viac ako z 2/3 etnickými Rusmi sú „ruskými kolóniami“. Najmä tie na Sibíri. A najmä tie s najväčším nerastným bohatstvom. Čím je to bohatstvo pre USA a UK lákavejšie, tým by ho radšej anglo-americkí kolonialisti oslobodiť z „ruského kolonializmu“.

UA stratila na Rusmi obsadených územiach nerastné suroviny za viac ako 12,4 trilionov USD /Washington Post/. Alebo inak povedané 67% nálezísk cenných surovín. Uhlia /63%/, kovov /42%/, ropy /11%/, plynu…a dnes aj tak prepotrebného lítia. A Západ stratil vyše 10 mil. ha ornej pôdy, patriacej západným agropodnikateľom.

Takže tak. Na každom „šprochu“ pravdy trochu.

Administrátor slobody slova

26.08.2022

Slobodu slova a tlače nám zaručuje ústava. Teoreticky. Prakticky nám ju povoľuje, zakazuje, ruší, maže pán administrátor. Pravdu nám povoľuje, odníma, maže a ruší administrátor Pravdy. Človek, ktorý robí, čo musí. Lebo chce čo musí. A musí to čo môže. Administrátor je ako kat. Ke´d ho potrebujú, zavolajú mu dohovorené heslo. On sa slušne oblečie a príde na [...]

Niekomu nadávať je dovolené, inému nie ?

23.08.2022

Pán Krupa môže veselo nadávať na ľudí, ktorých nepozná, od ktorých nikdy nič nečítal a ani nepočul na vlastné uši. Keď mu bloger odvetil vice versa rovnakým štýlom, bol jeho -už druhý blog, stiahnutý z titulky. V poriadku, poskytovateľ má na to právo. Na jazyku však zostáva horkosť. Zjavne platí,- čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi. A pán Krupa bude [...]

Vrahyňa D.Duginovej odhalená ?

22.08.2022

Ruská FSB /podľa agentúry Reuters/ identifikovala pravdepodobného vraha D.Duginovej, dcéry ruského profesora filozofie Dugina. Vrahyňou je príslušníčka ukrajinskej tajnej služby SBU, Natália Pavlovna Vovková, nar. 1979 Táto osoba prišla do RF 23. júla ako utečenkyňa z Ukrajiony. Pricestovala do Moskvy aj so svojou neplnoletou dcérou. Prenajala si byt v tom istom dome, v ktorom [...]

fico, pellegrini, majerský

Sú na stole už len dve koalície? Fico štartuje rokovania. KDH uteká do opozície a Pellegrini už má svoju taktiku

03.10.2023 19:00

Začalo sa prvé kolo oficiálnych rokovaní o vzniku novej vlády. Pellegrini si uvedomuje svoju pozíciu čoraz viac a zrejme sa ju nebojí využiť.

Mondi SCP, Ružomberok

Výkonnejší kotol v ružomberských papierňach vraj zhorší ovzdušie. Spustili petíciu

03.10.2023 17:21

„Žijeme v dopravnom a ekologickom pekle. Obávame sa zhoršenia životného prostredia,“ komentuje plán výmeny starého kotla za podstatne výkonnejší mestský poslanec Ján Kuráň. Primátor hovorí o strašení.

Voľby 2023 / Volebná miestnosť /

Vo Vysokých Tatrách prišlo voliť viac turistov než domácich

03.10.2023 16:51

Vo Vysokých Tatrách odvolilo 4 064 voličov, z toho 2 089 na hlasovacie preukazy.

Voľby 2023, PS, Šimečka,

Šimečka: Nemáme žiadne červené čiary. Všetci chcú pokračovať v rozhovoroch

03.10.2023 16:00

Šimečka uviedol, že rokovania nenarazili na žiadnu požiadavku, o ktorej by sa nedalo ďalej rokovať.

nshv

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 256386x
Priemerná čítanosť článkov: 3716x

Autor blogu

Kategórie