Založ si blog

Západ mení názor na boj s Ruskom

Začneme známym vojenským analytikom, bývalým dôstojníkom rozviedky americkej námornej pechoty S.Ritterom. Ten tvrdí, že po dobytí Severodonecka a Lisičanska ruské sily do pár dní obsadia aj Slavjansk a Kramatorsk a tým ukončia donbaskú etapu vojenskej operácie na Ukrajine. Ak však budú chcieť docieliť splnenie dvoch hlavných cieľov svojej operácie /denacifikáca a demilitarizácia/ bude nevyhnutné zmeniť vládu v Kijeve. Ako ? Vojensky ale najskôr diplomaticky, v spolupráci s vojenskými kruhmi okolo hlavného veliteľa OS Ukrajiny, štvorhviezdičkového V.Zalužného.

Svetová banka včera oznámila prognózu na najbližšie obdobie. Sú v nej tri základné body: rast cien energií a potravín a z toho vyplývajúca inflácia. Narušené globálne výrobné väzby, narušené globálne trhy a obchodné vzťahy a z toho vyplývajúca stagflácia a napokon po tretie- rast dolárových dlhov väčšiny krajín sveta. Väčšiny,-s výnimkou Ruska, Číny a Iránu…

Voči súčasnému Bielemu domu „opozičná“ americká televízia Sky News včera ústami svojho hlavného moderátora analytickej publicistiky vyhlásila, že v USA došlo ku zmene v myslení u väčšiny Američanov. Za rast cien potravín a energií, ako aj za nedostatky v zásobovaní niektorými tovarmi a za celkový negatívny vývoj ekonomiky USA už Američania nevinia Putina, rasizmus, klimatické zmeny a pod. – ale prezidenta J.Bidena. Či oprávnene alebo nie, to je iná vec. Verejný diskurz sa však v USA zafarbil proti-bidenovsky. To znamená, že negatívne voči Bidenovi ale aj voči intelektuálnej elite, ktorá ho vytvorila a ktorá ho ideologicky podporuje a drží pri moci.

Bruselskí analytici tiež nemajú najlepšiu náladu. Aj u nich už prevládlo presvedčenie, že pod vplyvom ukrajinskej krízy si USA a UK polepšili svoje pozície na úkor ekonomiky EU. Anglosasom na oboch beroch Atlantiku sa tiež podarilo výrazne naštrbiť jednotu EU a vytvoriť v nej rôzne tábory.

Rovnako hodnotia dopad ukrajinskej krízy na svoj ekonomický rozvoj a wellbeing aj Japonci. Ruské proti-sankcie /ako odpoveď na protiruské sankcie Japonska/ ničia energetiku Japonska, no tiež -paradoxne, aj jeho každodenný jedálniček. Japonci boli zvyknutí na rybolov v Ochotskom mori, najbohatšom rybnom revíri sveta. Toto more je však takmer vnútorným morom Ruska. Po ruských sankciách sa prístup Japoncov k tunajším rybám zúžil. A čo je najhoršie, po zrušení ruských povoleniek v oblasti Kuríl sa Japonci ocitli bez možnosti ťažby morskej kapusty, tvoriacej spolu s rybami jadro tradičnej japonskej stravy. Japonci teraz už len paberkujú vo vlastných vodách okolo Hokkaido a amerických Aleút-no výpadky morskej kapusty na stoloch Japoncov sú obrovské. A „hladní“ Japonci sú z toho poriadne roztrpčení.

Uvidíme, ako to bude na jeseň, po uzavretí kohútikov na ruskom ropovode do Slovnaftu – aj na Slovensku. Kapusty síce budeme mať dosť z vlastných zdrojov,- no čím ju do obchodov doviezť a na čom uvariť, – to už bude asi problém.

Ach jáj. – Čo len s nami budééé…

Administrátor slobody slova

26.08.2022

Slobodu slova a tlače nám zaručuje ústava. Teoreticky. Prakticky nám ju povoľuje, zakazuje, ruší, maže pán administrátor. Pravdu nám povoľuje, odníma, maže a ruší administrátor Pravdy. Človek, ktorý robí, čo musí. Lebo chce čo musí. A musí to čo môže. Administrátor je ako kat. Ke´d ho potrebujú, zavolajú mu dohovorené heslo. On sa slušne oblečie a príde na [...]

Niekomu nadávať je dovolené, inému nie ?

23.08.2022

Pán Krupa môže veselo nadávať na ľudí, ktorých nepozná, od ktorých nikdy nič nečítal a ani nepočul na vlastné uši. Keď mu bloger odvetil vice versa rovnakým štýlom, bol jeho -už druhý blog, stiahnutý z titulky. V poriadku, poskytovateľ má na to právo. Na jazyku však zostáva horkosť. Zjavne platí,- čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi. A pán Krupa bude [...]

Vrahyňa D.Duginovej odhalená ?

22.08.2022

Ruská FSB /podľa agentúry Reuters/ identifikovala pravdepodobného vraha D.Duginovej, dcéry ruského profesora filozofie Dugina. Vrahyňou je príslušníčka ukrajinskej tajnej služby SBU, Natália Pavlovna Vovková, nar. 1979 Táto osoba prišla do RF 23. júla ako utečenkyňa z Ukrajiony. Pricestovala do Moskvy aj so svojou neplnoletou dcérou. Prenajala si byt v tom istom dome, v ktorom [...]

automobilka PSA, Trnava

Čo ohrozuje 20 tisíc pracovníkov v automobilkách? Zákaz spaľovacích motorov to nie je

08.06.2023 20:36

Európsky parlament môže schválený zákaz spaľovacích motorov od roku 2035 ešte posunúť alebo zrušiť. Ako budú hlasovať naši europoslanci?

žralok

Po útoku žraloka v egyptskej Hurghade zomrel ruský občan

08.06.2023 19:50

Mladý muž mal žiť v Egypte dlhodobo.

Bratislava / Električka / Dažde / Búrka /

Bratislavu zasiahla silná búrka. Doprava kolabovala, hasiči vyťahovali autá zo zatopených podjazdov

08.06.2023 17:17, aktualizované: 20:30

Hlavné mesto priblížilo, že išlo o naozaj mimoriadne intenzívne zrážky, ktoré kanalizácia napriek pravidelnej údržbe nestíha odvádzať.

smeti, Lučenec

Odpadová kríza v Lučenci: Na uliciach sa hromadia smeti a množia potkany, ľudia sú znechutení

08.06.2023 17:00

Hromadiaci sa odpad na sídliskách aj pred rodinnými domami je v Lučenci momentálne najhorúcejšou témou. Ľudia kritizujú zníženú frekvenciu vývozu „smetí“, pričom cena zostala rovnaká.

nshv

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 247616x
Priemerná čítanosť článkov: 3589x

Autor blogu

Kategórie