Založ si blog

Turci na ruskej strane

Turci v spolupráci s Rusmi zabezpečili cez Čierne more voľné koridory na prepravu obilia. Ukrajinského obilia cez tri ukrajinské prístavy a ruského obilia cez viacero ruských prístavov alebo prístavov, ktoré sú obsadené OS RF. Ukrajinci boli postavení pred hotovú vec. Veď sa aj posťažovali, že sa Čierne more stalo vnútorným morom Turecka a Ruska.

Vzťahy Ruska a Turecka zďaleka nie sú vrelo priateľské. Vzhľadom na protichodné záujmy Ruska a Turecka napr. v Sýrii ale aj inde sa to momentálne ani nedá. Sú však korektné, pracovné a ústretové vzťahy. Vo vecných diskusiách sa v poslednom období vždy vedeli dohodnúť.

Spolupráca medzi Turkami a Rusmi dostane onedlho nový impulz na rokovaniach, ktoré bude mať Putin s Erdoganom v ruskom Soči. Nadviažu na témy, rozrokované pri nedávnom stretnutí v Iráne. Rusov spočiatku trápili turecké Bajraktary v rukách Ukrajincov. Turci ich tam dodali aj zadarmo /aj teraz chcú dať zadarmo jeden taký/ aby ich spropagovali na medzinárodnom trhu so zbraňami. Ruské laserové Krasuchy úspech Bajraktarov tak trochu poškodili, ale ani táto vec sa dnes už nerieši. Ve´d Bajraktary sa dajú uplatniť všade inde po svete-s výnimkou bojísk, kde fungujú ruské rádiolokačné a laserové zariadenia.

Spolupráca medzi Ruskom a Tureckom na horných poschodiach politiky sa stáva príkladom pre tie nižšie inštančné etáže a tiež pre cítenie bežných ľudí-Turkov. Minulý týždeň sa na tureckej Riviére kvôli politickým názorom odohrala dosť živá bitka medzi ruskými a ukrajinskými turistami. Musela zasahovať turecká polícia. Ukrajinci majú na ňu ťažké srdce, lebo vraj vec vyšetrovala neobjektívne, v prospech „ruskej pravdy“.

Včera sa v Istanbule odohral futbalový zápas medzi tuereckým Fenerbachce a ukrajinským Dynamom Kijev. Zápas sa síce skončil 2:1 pre Dynamo, no víťazom -v politickom zmysle- napokon neboli ani Ukrajinci a ani Turci – ale Rusi.Tých totiž desaťtisíce Turkov na štadióne často velebilo zborovým pokrikom „Vladimir Putin-Vladimir Putin…!“

Vox populi vox dei. Aj ke´d je tým bohom Allah a tým populom ľud Turecka.

Administrátor slobody slova

26.08.2022

Slobodu slova a tlače nám zaručuje ústava. Teoreticky. Prakticky nám ju povoľuje, zakazuje, ruší, maže pán administrátor. Pravdu nám povoľuje, odníma, maže a ruší administrátor Pravdy. Človek, ktorý robí, čo musí. Lebo chce čo musí. A musí to čo môže. Administrátor je ako kat. Ke´d ho potrebujú, zavolajú mu dohovorené heslo. On sa slušne oblečie a príde na [...]

Niekomu nadávať je dovolené, inému nie ?

23.08.2022

Pán Krupa môže veselo nadávať na ľudí, ktorých nepozná, od ktorých nikdy nič nečítal a ani nepočul na vlastné uši. Keď mu bloger odvetil vice versa rovnakým štýlom, bol jeho -už druhý blog, stiahnutý z titulky. V poriadku, poskytovateľ má na to právo. Na jazyku však zostáva horkosť. Zjavne platí,- čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi. A pán Krupa bude [...]

Vrahyňa D.Duginovej odhalená ?

22.08.2022

Ruská FSB /podľa agentúry Reuters/ identifikovala pravdepodobného vraha D.Duginovej, dcéry ruského profesora filozofie Dugina. Vrahyňou je príslušníčka ukrajinskej tajnej služby SBU, Natália Pavlovna Vovková, nar. 1979 Táto osoba prišla do RF 23. júla ako utečenkyňa z Ukrajiony. Pricestovala do Moskvy aj so svojou neplnoletou dcérou. Prenajala si byt v tom istom dome, v ktorom [...]

automobilka PSA, Trnava

Čo ohrozuje 20 tisíc pracovníkov v automobilkách? Zákaz spaľovacích motorov to nie je

08.06.2023 20:36

Európsky parlament môže schválený zákaz spaľovacích motorov od roku 2035 ešte posunúť alebo zrušiť. Ako budú hlasovať naši europoslanci?

žralok

Po útoku žraloka v egyptskej Hurghade zomrel ruský občan

08.06.2023 19:50

Mladý muž mal žiť v Egypte dlhodobo.

Bratislava / Električka / Dažde / Búrka /

Bratislavu zasiahla silná búrka. Doprava kolabovala, hasiči vyťahovali autá zo zatopených podjazdov

08.06.2023 17:17, aktualizované: 20:30

Hlavné mesto priblížilo, že išlo o naozaj mimoriadne intenzívne zrážky, ktoré kanalizácia napriek pravidelnej údržbe nestíha odvádzať.

smeti, Lučenec

Odpadová kríza v Lučenci: Na uliciach sa hromadia smeti a množia potkany, ľudia sú znechutení

08.06.2023 17:00

Hromadiaci sa odpad na sídliskách aj pred rodinnými domami je v Lučenci momentálne najhorúcejšou témou. Ľudia kritizujú zníženú frekvenciu vývozu „smetí“, pričom cena zostala rovnaká.

nshv

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 247609x
Priemerná čítanosť článkov: 3589x

Autor blogu

Kategórie