Založ si blog

Washington Post o nespokojnosti so Zelenským

Americký The Washington Post píše o tom, že nespokojnosť starostov a obecných poslancov vo veľkých ukrajinských mestách rastie. V Krivom Rogu, Dnepropetrovsku, Rovne a Černigove sa miestni činovníci búria proti obmedzovaniu ich právmocí a ich prenosu na vojensko-štátnu administratívu, dosadenú Zelenským. Aj keď sa medzi nespokojnými ozývajú hlasy za obnovu mierových rozhovorov s Ruskom, hlavným jablkom sváru sú ako vždy – PENIAZE.

Zo štedrých dotácií, ktoré sa zo Západu na Ukrajinu valia, dostáva samospráva len nepatrné množstvo. Zelenského administratíva hovorí, že centralizáciou peňazí v rukách jeho ľudí sa zabráni korupcii. – Ktovie. Možno je to tak a možno naopak. Ktovie.

Nazdám sa,-tentokrát ja,-nie The Washington Post, že so stratou Donbasu sa pravdepodobnosť nespokojnosti so Zelenským a riziko, že ho napokon aj USA odstavia, bude zvyšovať. Jediné, čo Zelenského udrží, môže byť ako-tak úspešná protiofenzíva. Napríklad na toľkokrát spomínanom smere na Cherson.

Požijeme-uvidíme.

No a už aj vidíme. Kyjevský politológ S.Markov skritizoval dnes článok v WP, že vraj preháňa. Konfliktné vzťahy má vraj Zelenskij iba so samosprávou Černigova a Dnepropetrovska. V iných mestách je medzi ich vedeniami a Zelenského ľuďmi iba „napätie“. Konflikt sa ale netýka iba peňazí, ale aj toho, že samosprávy sa boja, aby ich mestá nestihol osud Mariupola. Toto mesto z vojensko-strategických dôvodov obetovali ukrajinské centrálne orgány, aby spomalili postup Rusov. Výsledkom je úplné zničenie mesta, státisíce utečencov a strata celoživotného majetku všetkých vyše pol miliona obyvateľov. V iných mestách chcú, aby sa pri event.postupe Rusov išlo podľa štandardnej civilizovanej politickej a vojenskej logiky a nie podľa Stalinovho receptu v Stalingrade….

Kritikou na Zelenského stupňuje, ako inak,- aj Sky News. Táto opozičná americká tv ústami vedúcej osobnosti Cory Bernardiho nedávno konštatovala rozpor medzi obrazom o Zelenskom ako o hrdinovi v západných médiách a jeho praktickou politikou. Konštatovala. že bol zvolený, aby ukončil občiansku vojnu medzi „pravými“ Ukrajincami a ruskojazyčnými Ukrajincami. V realite však Zelenskij konal naopak-zavliekol občiansky konflikt do úrovne konfliktu s RF. Zbytočne provokoval s NATO a držal stranu extrémistom z Pravého sektora. Podľa Sky News je Západ zo Zelenského unavený a zoči-voči vojenským neúspechom, ekonomickej mizérii a krutej zime 2022/23 sa názor na tohto „hrdinu“ pomaličky mení.

Znovu však platí, -že skutočné zmeny ukáže až budúcnosť.

Bojaschopnosť Ukrajincov

15.08.2022

Možno bude teraz niekto prekvapený z obsahu blogu. Najmä virtuálni administrátori, tradične „kritizujúci“ tieto blogy z pozícií rusofóbie. Nuž ale pravda je pravda a pravda, ak sa používa rozumne, naozaj mnohé vysvetľuje. Aj na ukrajinskom bojisku. Nebudem tu citovať údaje z GŠ OS RF, ani názory nespočetného množstva ruských analytikov, ktorí samozrejme [...]

Ešte raz k ostreľovaniu atómovej elektrárne

14.08.2022

Už tu pred nedávnom bol blog o tom, kto a prečo ostreľuje Záporožskú atómovú elektráreň /ďalej ZAE/. Blog sa tu dlho neohrial. Zato nezmysly o tom, ako v ZAE Rusi ostreľujú sami seba, hoci elektráreň a k nej patriace mesto Energodar sú pomerne hlboko v ruskom tyle, sa v médiách objavujú neustále. Ako bolesť zuba, keď sa nelieči. Pokúsim sa teda ešte raz o liečbu a znovu [...]

Nové klebety z USA

13.08.2022

Pre veľký úspech / najmä medzi pro-americkými trolmi/ pridávam aj dnes zopár ďalších klebiet z USA. Povyberal som ich z novšej americkej tlače. Podľa Washington Post sa situácia na juhu Ukrajiny pri Chersone veľmi málo podobá na prípravy k masívnej protiofenzíve. Silná delostreľba a nálety Rusov neumožňujú bližšie k frontu zostaviť úderné kliny. Skôr to tam všetko [...]

SR ÚV premiér LOZ Visolajský rokovanie TK BAX

Z vyšších platov sú len sľuby. Premiér zdravotníkom opäť nič neponúkol

16.08.2022 17:59

Premiér Eduard Heger zdôrazňoval, že do konca júna sa nájde riešenie, ako vláda zdravotníkom zvýši platy. Je polovica augusta a na stole nie je žiadne.

rusky pas

Koncom augusta sa rozhodne, ako si Schengen poradí s ruskými vízami

16.08.2022 17:58

Koncom augusta budú v Prahe rokovať ministri zahraničných vecí krajín Európskej únie o obmedzí vydávania víz ruským občanom.

Robert Fico

Fico: Vy zadubenci v NAKA, Kajetán Kičura nikdy nekupoval a nevlastnil zlaté tehly

16.08.2022 17:47

Robert Fico sa opäť vrátil k zlatým tehličkám Kajetána Kičuru. Tvrdí, že exšéf hmotných rezerv nikdy nekupoval, nevlastnil a ani nezdedil zlaté tehličky.

Turecko, vlajka, vojak, zástava, turecká zástava, výhľad, údolie

V dovolenkovom rezorte v Turecku zomrel slovenský občan

16.08.2022 17:30

Telo dovolenkára zo Slovenska mali nájsť na hotelovej izbe.

nshv

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 191674x
Priemerná čítanosť článkov: 3092x

Autor blogu

Kategórie