Založ si blog

Tichý biznis v Rusku, ubrechaný v Poľsku

Práve som sa na tomto portále dočítal, že z Poľska bude nový Texas, lebo akýsi Poliak zacítil vo Veľkopoľskom vojvodstve plyn. Nuž bridlicových nálezísk s fosílnymi palivami je všade dosť-lenže nikde okrem USA a Kanady si nechcú svoju krajinu zmeniť na marťanskú púšť. A možno je to s tým Texasom v Poľsku aj trochu inak. Marketingovo nadaný Poliak si dal dupľu fazuľovej polievky a zacítil…

Poliaci sú šikovní biznismeni-najmä ak ide o „sprodažu na dvorže“ a marketing a obchodovanie v tzv. sivej ekonomickej zóne. Nech sa ale neurazia, sú to iba také kšeftíky po liptovských, oravských či kysuckých dedinách….

Ozajstný biznis robia veľké firmy inde. Napríklad na východ od Poľska,- v nimi tak nenávidenom Rusku. – Že to už iba „bejvávalo“ ? Že to už dnes kvôli vojne a sankciám nie je možné ? Chyba lávky: podľa čerstvého vyhlásenia hovorcu ŠD RF, Dankovho kamaráta Vjačeslava Volodina to stále možné je. Podľa jeho oficiálnych údajov zostalo aj po začiatku vojenskej operácie na Ukrajine v Rusku pôsobiť z pôvodných 1382 zahraničných korporácií naďalej 77,6% spoločností. Prevažne z mimo EU a USA a prevažne z oblasti plynárenstva, ropného priemyslu, drevárstva, ale aj priemyselnej strojárskej výroby a obchodu. Áno, ruský trh opustilo pár známych obchodných a výrobných reťazcov, pár firiem so slávnym menom-ktoré im bolo v takejto situácii skôr na ťarchu. Boli s ním príliš hlučné. Ve´ď prevádzku MacDonaldś si v Rusku všimne každý, – ale napr. takú firmu v oblasti distribúcie mikročipov, so západným kapitálom, ale registrovanú v Indii či Turecku, si nevšimne skoro nikto. Takže tak, milí Poliaci, čo ste s nami údajne bratia aj do šable, aj do sklenky-skutočný seriózny biznis sa robí potichu a nebreše sa o ňom do sveta skôr, ako sa vôbec vybásnila prvá feasibility study a nakreslili prvé projekty jeho rozbehu.

Príkladom tichého biznisu je dohoda DNR a KĽDR o príchode tisícok kórejských robotníkov: hutníkov, strojárov baníkov do Donecka. Tamojší priemysel má nedostatok pracovných síl, pretože doneckí muži sú na fronte. Na front sa ponúkali aj Kórejci. Vraj sú pre začiatok schopní poslať 100 tis. vycvičených gardových vojakov a ak bude treba tak ďalších – rovno milión. Denis Pušilin, šéf vlády DNR sa poďakoval a ponúkol Kórejcom mierovejšiu alternatívu výpomoci. A tak sa zrodil tichý biznis v záujme doneckej i kórejskej ekonomiky.

Le Figaro nedávno napísal, že V.Putin odistil a aktivoval v Nemecku dávnejšie uloženú energetickú bombu. Túto zimu Putinova energetická bomba v Nemecku pravdepodobne vybuchne. A spôsobí katastrofálnu spúšť nielen v dlhodobo najsilnejšej európskej ekonomike, ale v celej EU, najmä v /pre nás tak milej/ eurozóne. Bum a bude to. Tichý biznis Nemcov, postavený na tichom ruskom plyne a rope, prezradený brechotom súčasnej neschopnej nemeckej vlády dá o sebe vedieť. Riadne tresne. Dúfajme, že sa nepotvrdia slová Internacionály a že to nebude výbuch posledný. Že sa na jar napokon z tých trosiek nejako vyhrabeme.

A že sa opäť naučíme, ako sa aj v dnešnom svete dá podnikať elegantne, nenápadne a potichu. Bez poľského a t.č. aj nemeckého brechania. Po indicky, po turecky, po kórejsky. Potichu, potichúčku, pri tichom Done, Volge, Obe, Jeniseji či inej tichej rieke. Na nedozerných auroázijských priestranstvách, plných lacných a environmentálne nie až tak nebezpečne dobývateľných pokladov.

Administrátor slobody slova

26.08.2022

Slobodu slova a tlače nám zaručuje ústava. Teoreticky. Prakticky nám ju povoľuje, zakazuje, ruší, maže pán administrátor. Pravdu nám povoľuje, odníma, maže a ruší administrátor Pravdy. Človek, ktorý robí, čo musí. Lebo chce čo musí. A musí to čo môže. Administrátor je ako kat. Ke´d ho potrebujú, zavolajú mu dohovorené heslo. On sa slušne oblečie a príde na [...]

Niekomu nadávať je dovolené, inému nie ?

23.08.2022

Pán Krupa môže veselo nadávať na ľudí, ktorých nepozná, od ktorých nikdy nič nečítal a ani nepočul na vlastné uši. Keď mu bloger odvetil vice versa rovnakým štýlom, bol jeho -už druhý blog, stiahnutý z titulky. V poriadku, poskytovateľ má na to právo. Na jazyku však zostáva horkosť. Zjavne platí,- čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi. A pán Krupa bude [...]

Vrahyňa D.Duginovej odhalená ?

22.08.2022

Ruská FSB /podľa agentúry Reuters/ identifikovala pravdepodobného vraha D.Duginovej, dcéry ruského profesora filozofie Dugina. Vrahyňou je príslušníčka ukrajinskej tajnej služby SBU, Natália Pavlovna Vovková, nar. 1979 Táto osoba prišla do RF 23. júla ako utečenkyňa z Ukrajiony. Pricestovala do Moskvy aj so svojou neplnoletou dcérou. Prenajala si byt v tom istom dome, v ktorom [...]

Ruský gubernátor okupovanej Záporožskej oblasti Jevgenij Balickij

Buď to, alebo ich pozabíjame. Ruský gubernátor obhajoval násilné deportácie Ukrajincov

22.02.2024 12:30

Balickij uviedol, že ruské okupačné úrady vyhostili veľký počet rodín, ktoré nepodporovali "špeciálnu vojenskú operáciu" čiže ruskú vojnu proti Ukrajine.

komár, malária, anopheles fenestus

Výskyt komárov neznamená automaticky šírenie ochorení. Bratislava chystá postreky

22.02.2024 12:23

Komár je len potenciálnym prenášačom, ale nie zdrojom nákazy.

Kuzminiv

Španielsko: Rusko si objednalo vraždu pilota, čo prešiel k Ukrajincom

22.02.2024 12:17

Španielske tajné služby obvinili Kremeľ z organizácie vraždy Maxima Kuzminova, ruského pilota helikoptéry, ktorý vlani prebehol na Ukrajinu.

Zochova, Bratislava, nehoda, zastávka

Bratislava plánuje na mieste Dědečkovej nehody zúžiť pruhy. Myslí si, že tým zvýši bezpečnosť

22.02.2024 11:51

Užšie jazdné pruhy majú vodičov psychologicky navádzať na pomalšiu jazdu.

nshv

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 265898x
Priemerná čítanosť článkov: 3854x

Autor blogu

Kategórie